| sfinxul10 a întrebat:

Vreau sa imi iau un pc bun si spuneti care este mai bun dintre acestea:
1.Procesor:2.7Ghz pentium dual core xenon
4 Gb RAM DDR 3 1333Mhz (in garantie)
HDD 320 Gb Western Digital Caviar Blue
Placa video 2 Gb GeForece GT630(in garantie) (am si incorporata)
Placa de baza Gigabyte G41MT-D3
Sistem de operare: Windows 7 Ultimate 64 bit
Carcasa: RECOM power Station Evo
Coolere 4, 2-Recom 2-Led fan (toate de 120mm, merg puse 1 de 120 si 3 de 140 mm)
DVD-RW Lg sata 2
2.Procesor Amd a4 3300 (2*2.5 Ghz, soket Fm1)
Mb Ecs A55F-M3 (sata, ddr3, Pci express, Video Onbord) Suporta pana la 32 Giga ram frecvente de 1886 Mhz
4 Giga ram ddr3
Video Radeon Hd 6410 512 Mega ddr3 /128 Biti (placa integrate pe, procesor), Direct X 11, Open Gl 4.1
80 giga (sata II)
Sursa 420w (spire)
Carcasa Spire
Pret fix 500 Ron
Cine doreste unitatea cu Hdd de 640 Giga pretul creste cu 100 Ron.

3 răspunsuri:
| Niiiicu a răspuns:

Primul este cel mai bune

| razvyaga a răspuns:

Frate ambele pc-uri sunt slabe. Dar merg 1-2 ani pentru unele jocuri. Dar eu iti spun sa ti-l iei pe primul sau sa mai strangi bani si sa iti iei altul.

| AlexIonut206 a răspuns:

Eu as zice.1. in caz ca esti gamer si daca nu iti recomand pe ambele.