| AndreiTrifan a întrebat:

vreau sa ma ajutați si pe mine va rog frumos in legătură cu niste componente de PC! Acesta este wishlist-ul
https://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/3094178/

Întrebările mel sunt:
1)Procesoru merita sa dau banii pe el si daca este bun de gaming?
2)Toate cele 4 componente sunt compatibile intre ele?
3)Ce cooler imi recomandati pentru procesor pentru ca procesoru nu vine cu cooler inclus(cooleru sa fie pana in 50 de lei)?
Va multumesc! Sper sa ma ajutați si va urez un An Nou Fericit!
La multi ani!

4 răspunsuri:
| AlinKun a răspuns:

Da, sunt compatibile.
https://www.pcgarage.ro/coolere/deepcool/gammaxx-200t/#comentarii
Poti folosi cooler-ul asta, e ok la pretul lui. Iar in legatura cu pretul, depinde cat timp vrei sa utilizezi platforma si pentru ce jocuri. Recomandat pentru viitor ar fi macar un i5, dar totul depinde de ce joci.

| AndreiTrifan explică (pentru AlinKun):

Pai jocurile care o sa le joc va fi gta 5, cs go, dead by daylight, far cry 4, primal etc.Le pot juca cu detalii high si very high cu configurația aia?

| AlinKun a răspuns (pentru AndreiTrifan):

Depinde si ce monitor ai, ca gtx 1050 nu e cine stie ce placa video, mai e si editia de 2, daca aveai un 1060 de 3 erai mai castigat.

| εdωαrd27 a răspuns:

Sursa, carcasa, hard disk nu ti-ai pus laughing)