| TintarTehno a întrebat:

Vreau sa ma apuc sa fac niste videouri pentru youtube, si pote imi dati niste recomandari...
Eu ma gandeam sa incep cu in livestream pe YouTube (am observat ca uni youtuberi au avut succes din cauza liveurilor)
Habar n-am cu ce sa incep si ce sa fac, de aceea am vrut sa pun aceasta intrebare pe TPU.

Răspuns Câştigător
| S8N a răspuns:

Eu recomand sa joci jocuri. Eu pe un cont de YouTube mai vechi (pe care nu mai fac video-uri) am facut aproximativ 60 de subscriberi la video-uri de Minecraft. Eu nu recomand Minecraft pentru ca toata lumea se uita la YouTuberii mari, de genul SkyDoesMinecraft, PopularMMOs, TheDiamondMinecart, etc. si nu cauta canale noi.

Incearca sa te joci diferite jocuri, iar daca se poate sa nu fie piratate. Daca te joci cu jocuri piratate (si se vede ca sunt piratate) cei care au creat jocul pot sa te dea in judecata.(Pirateria este ilegala si ei au dovada ca tu le-ai piratat jocul. Torentele din Romania nu sunt monitorizate, dar pirateria este tot ilegala si in Romania.)

| TintarTehno explică (pentru S8N):

Mersi pentru raspuns.
PS: Pot sa am si 100 de subscriberi ca tot nu o sa joc Minecraft (dupa parerea mea, minecraftul este in rahat de joc)

1 răspuns: