| CocoCosty2000 a întrebat:

Am o intrebare, vreau sa ma apuc de Youtube. Am mai avut 2 tentative destul de reusite si am renuntat si vreau sa incep cu ceva nou. Dati-mi o idee, ce v-ar placea sa vedeti voi pe un canal de Youtube.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Poate vrei sa spui ca ai mai avut 2 tentative nereusite, daca acum spui ca vrei sa te re-apuci.
Sfatul meu: daca ai avut deja 2 tentative si nu ai facut mare branza, iar acum nu ai nici macar o ideea, te sfatuiesc prieteneste sa renunti si sa-ti cauti altceva, la care stii deja ca te pricepi si nu mai dai gres.

| aXy99 a răspuns:

Lectii de gramatica.

| P3d1a a răspuns:

Gandeste-te: Cine sta cel mai mult pe Youtube?

Copii de 12-18 ani. In principal baieti.

Ce ar vrea baietii de 12-18 ani sa vada? Si cum ii faci sa se uite la ce uploadezi?

Nu are rost sa intrebi pe TPU sa primesti vreo 5 raspunsuri cu ce ar vrea oameni sa vada.

Uploadeaza ceva ce iti place tie sa faci si daca o sa ai succes bine, daca nu, asta e.

Si apropo, majoritatea clipurilor care primesc multe vizualizari sunt gen "NU O SA VA VINA SA CREDETI CE AM FACUT" si un clip plictisitor af de 15-20 de minute in care se joaca cineva minecraft sau alta tampenie plictisitoare.

Ideea e, mie unul mi-ar placea sa vad videoclipuri cu oameni autentici care s-au distrat facand acel videoclip. Si absolut fara gameplayuri. Skituri amuzante (Exemplu: Ionut Rusu), sau momente amuzante prinse pe strada, cum ar fi te duci la straini si le faci "farse" fara sa fii rautacios. Ultimul videoclip de genul care l-am vazut era un tip care a lipit pe tavan in mai multe locuri, terasa, supermarket, etc, o hartie pe care scria "Fraier" si intreba straini pe strada "Stii cine a scris "Fraier" pe tavan?" si incerca sa ii faca sa se uite in sus, si nu se uita nimeni, apoi filma hartia si radeau cei ce filmau de parca aveau 12 ani laughing. Glume din astea inocente mi se par cele mai bune, mie personal.

| SamuraiOkami a răspuns:

Cu siguranta nu provocari nebune laughing