| KrisizZ a întrebat:

Vreau sa-mi achizitionez un PC mai low-cost de la Altex si as vrea o parere despre acesta. Aveti aici link: http://www.altex.ro/......70d-ubuntu
Intrebarea mea este in cate FPS-uri este capabil sa-mi ruleze GTA V si CS:GO si pe ce setari. Vreau un raspuns cat mai sincer, clar si concret. Si daca ii pot schimba placa video caci din cate vad are un integrata si nu stiu daca merge sa ii bag una dedicata gen o nVIDIA GTX. Multumesc anticipat, ofer funda!

7 răspunsuri:
| CPAElites a răspuns:

O pocnitoare de pc.
"merge sa ii bag una dedicata gen o nVIDIA GTX" Trebuie sa-i schimbi si sursa deoarece vine cu o sursa foarte ieftina de ~50lei.
Ai bani si de dedicata?
Ce buget ai?

| KrisizZ explică (pentru CPAElites):

Pai momentan am fix banii de acel PC. Pe viitor ma gandeam sa-mi iau o placa video de la nVIDIA, gen GTX 950, 960 etc.

| KlibrDM a răspuns:

In GTA V vei avea aproximativ 25 FPS, iar CSGO cred ca va merge ok, insa mi-e frica de lag la smoke-uri.
Si da, poti baga o placa video dedicata.

| Daniel_Danciu_1991 a răspuns:

Nu merita ..mai bine mai astepti mai strangi bani si ti-l iei pe componente ..astea de la altex ti le da sigilate 2-3 ani cat ai garantie nu poti adauga nimic in ele. daca totusi o faci pierzi garantia.

| Daniel_Danciu_1991 a răspuns (pentru Daniel_Danciu_1991):

Si apropo orice jocuri mai noi se misca oribil pe placi video intregrate.o zi bunahappy

| KrisizZ explică (pentru Daniel_Danciu_1991):

Multumesc de raspuns, dar nu prea am sa ma joc multe jocuri, doar GTA V, CS:GO si altceva nu cred, poate SA:MP happy, si ma intereseaza sa mearga ok doar aceste jocuri (cu exceptia SA:MP-ului, asta oricum mergem ok).
Si am vazut un clip pe YouTube cu GTA V la High pe acest PC si merge in 30 fps.
https://youtu.be/QAy5tAmTXlQ
Si unul cu CS:GO:
https://youtu.be/3tw--AXwIOU
Si mi se pare destul de ok, acum nu stiu ce ziceti voi.

| Gonrax a răspuns (pentru KrisizZ):

GTA V e jucat pe rezoluție foarte mică. Dar dacă tu vrei asta, e treaba ta.