| freto a întrebat:

Vreau sa-mi iau un pc nou de gaming dar nu stiu ce configuratie este mai buna va intreb pe voi ce fel de configuratie imi recomandati buget 2.000.00 RON.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca omu vroia "racheta" nu cred ca dadea o suma atat de mica, nu toti au bani de "rachete".

11 răspunsuri:
| EnvyU a răspuns:

Sincer eu iti recomand sa te indrepti catre second handed, mai ales daca esti din Bucuresti, iti va fi usor sa iei piese foarte bune si ieftine. Asa la 2000 ron nou nu vei avea un pc de gaming, vei avea un pc de jucat jocuri noi la setari medium resolutie mica.

| CrappinMorth a răspuns:

As putea sa incerc eu sa te ajut, da-mi in privat un ID de steam/skype/facebook ceva.

| HeRmeSs a răspuns:

Nu poti sa iti faci pc gaming cu 2000 ron. Ai nevoie de cel putin 3000-3500...

| anonim_4396 a răspuns (pentru HeRmeSs):

rolling on the floor cine te-a mintit cu 30 de milioane? am facut recent (bine nu eu, cei de aici m-au ajutat ) sa fac pentru cineva un sistem destul de decent cu 26 de milioane.

| HeRmeSs a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca vrei PC adevarat de gaming (racheta) face mai mult de 30 mil. nu stiu ce ai facut tu cu 26 (pana la 30 nu e diferenta mare) dar nu o sa te tina mai mult de 4-5 ani maxim.

| freto explică (pentru anonim_4396):

Dap adevarat plus ca eu imi castig singur banii si nu ma duc la mama si tata sa ii cerwinking

| anonim_4396 a răspuns (pentru freto):

Bravo tie. eu mi-am cumparat singur laptop la 15 ani, mai mandru decat mine nu era nici dracu laughing. Desigur ca m-a ajutat mult faptul ca traiam in alta tara si erau mai multi bani. FIecare incepe de jos, acum iti iei ceva "naspa" peste 2 3 ani iti iei ceva si mai bun si tot asa.

| anonim_4396 a răspuns (pentru freto):

Ps. daca vrei iti dau acea lista. e un sistem decent, duce majoritatea jocurilor in full hd la toate setarile pe high si un FPS decent.

| freto explică (pentru anonim_4396):

Te rog frumos happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru freto):

Http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/1286018/

site-ul e din Romania, majoritatea de aici il sugereaza. mare atentie, simtemul e doar unitate, fara monitor fara tastatura mouse boxe windows. si deja numai acest sistem costa 27 de milioane. cum am zis, e decent dar daca nu vrei, poti pune aici din nou intrebare ( la tehnologie) si spune " am suma cutarica, faceti-mi o unintate sau ce iti trebuie tie, adica si monitor tastatura etc etc. parerea mea ar fi mai bine strage bani si cumparati ceva decent la 30 de milioane macar. am facut prostia acum un an sa imi iau o unitate la cam 35 de milioane si pana la urma tot m-au ajuns la 42 cam asa pentru ca tot schimbam placa video :)). pe scurt, mai bine tine de bani decat sa iei aiurea inainte. bafta si spor la jocuri

| anonim_4396 a răspuns (pentru HeRmeSs):

Daca omu vroia "racheta" nu cred ca dadea o suma atat de mica, nu toti au bani de "rachete".

| LeOnYx a răspuns:

Ne vezi ca suntem de la technica? Cauta-i pe cei de pe pc garage si iti dau aia cel mai bun calculator in bugetu tau