| Loreti a întrebat:

Vreau sa va intreb daca merge procesorul AMD FX (tm)-770k QUAD CORE cu placa video GIGABYTE GEFORCE 1050 TI windforce? Vreau un raspuns cat mai rapid va rog!

5 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Depinde (de placa de bază, evident).

| Loreti explică (pentru mihai69):

Cum adica? Pai ti-am zis de ea

| mihai69 a răspuns (pentru Loreti):

Unde?!? poate ai vrut... dar nu scrie nicăieri ce model de placă de bază ai. Doar ce procesor ai vrea să pui pe ea, și ce tip de placă video.
Nu și modelul de placă de bază pe care (probabil) o ai deja. Poate nici nu merge acel procesor pe ea, darămite placa video.

| Loreti explică (pentru mihai69):

Uite-te sus am scris GIGABYTE GEFORCE 1050 TI WINDFORCE ( 4gb ddr5 )

| mihai69 a răspuns (pentru Loreti):

Corect, aia ai scris, și este vorba despre placa video.
Conform paginii oficiale a producătorului: Graphics Card » GeForce® GTX 10 Series » GeForce® GTX 1050 Ti Windforce OC 4G
http://www.gigabyte.com/Graphics-Card/GV-N105TWF2OC-4GD
Eu vorbeam despre placa de bază. Placa video nu prea are ce să facă singură cu procesorul despre care spui mai sus.
Și placa video, și procesorul, trebuie montate pe o placă de bază ca să poată funcționa - sper că știi atâta lucru. Dacă nu, nu văd rostul întrebării - oricum nu pricepi răspunsurile.