| Scorpio8012 a întrebat:

Cum pot face dual boot Windows-Android fara sa ma intrebe cand deschid pc-ul in ce OS sa intru, adica sa intre automat in Windows si daca vreau sa intru in Android inainte sa incepe Windows-ul sa booteze sa apas eu o tasta si sa apara acel meniu de selectare al OS-ului sau ceva de genu...(pc-ul, pe langa mine, este folosit de o persoana batrana si nu se descurca cu dual boot-ul cu meniu la deschidere)

Răspuns Câştigător
| Komarov a răspuns:

Este tehnic imposibil acel dual boot se face de la natura PC-ului el detecteaza 2 sisteme de operare pe hard-disk si el incarca 2. O solutie ar fi sa faci un Usb-live cu Android (E ca si Linuxul deci nu iti face probleme) Si sa intri in Bios si sa dai boot-are din stick iar el va face automat asta pentru unii e o chestie enervanta dar in cazul tau pare a fi destul de utila.Desi ce este pc sau notebook? Oricum funda?

| Scorpio8012 explică (pentru Komarov):

E un netbook de ala mic... oricum multumesc, o idee interesanta.

4 răspunsuri:
| BLeo a răspuns:

Nu am un raspuns la intrebarea ta, insa am si eu 4 intrebari pentru tine: Cum adica Android pe PC? Se poate? Cum? Unde se gaseste?

Te rog un raspuns, pentru ca sunt uimit. Nu stiam ca se poate fara BlueStack sau Andy...

| BLeo a răspuns (pentru 2BeCristi):

Multumesc mult! Nu am stiut de asta.