| Catalin19981111 a întrebat:

Salut tuturor! Voiam sa va intreb un lucru... Daca imi cumpar CS:GO de pe G2A voi avea contul complet pe steam sau va trebui sa il cumpar de pe Steam ca sa am contul complet?

Răspuns Câştigător
| DragomirMihail2020 a răspuns:

Salut!
Poti sa cumperi unde vrei tu.
Daca cumperi de pe G2A iti va da keyul de activare joc de pe steam in cazul tau GS:GO il activezi si ai jocul si contul complet.

| Catalin19981111 explică (pentru DragomirMihail2020):

Mai am o intrebare, unde imi va da key-ul, pe e-mail sau pe pagina? Si nu va mai trebui sa adaug 5 euro in Steam?

4 răspunsuri:
| DragomirMihail2020 a răspuns:

1 Ai contul complet daca cumperi orice joc de minim 5 euro.
2 Cum ar fi CS:GO daca l-ai cumparat ai contul complet.

3 Ai la alegere de unde vrei sa cumperi nu este o piata inchisa adica nai voie sa cumperi decat ce ai pe Steam!

Poti cumpara pe orice sait sau pe Steam daca tie mai usor, sau pe G2A daca vrei mai ieftin poti folosi si un cod (Poti adauga un cod de discount toti Youtuberi au si ei 3% discount daca folosesti codul lor).

4 Pe orice sait care cumperi jocurile de pe steam iti da un key unde il activez in steam si gata.

PS:Indiferent cat de ieftin ar fi pe unele site-uri se eau mereu in considerare doar pretul de pe steam.
EX:Eu am luat pe G2A joc de 3Euro dar pe steam este 25Euro si am contul activat.

| Cozmalau52 a răspuns:

Daca cumperi CS:GO de pe G2A, trebuie sa mai bagi tu inca 5 euro, sa cumperi ceva de pe steam, sa iti activeze ei marketul si sa poti face trade-uri, daca nu ai cumparat ceva de pe market, nu iti deschide marketul, trade-ul, cel mai bine cumperi de pe Steam cand este la reducere.

| Catalin19981111 explică:

Deci voi putea adăuga prieteni pe Steam și voi avea acces la orice funcție a Steam-ului?