| Goguletzu a întrebat:

Salut,

Un prieten detine un DELL Latitude D510 si m-a rugat sa arunc o privire peste el pentru ca functioneaza destul de greu. I-am reinstalat windows-ul(xp sp3),am defragmentat ambele partitii dar laptopul se misca tot ca o molusca. Am observat ca orice comanda i-as da, acesta foloseste resursele procesorului pana la 100% iar ramii pana in 200(dintr-un gb). Vreo idee? mersi

2 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Incearca sa vezi daca poti sa-i faci un format complet, poate avea ceva virusi care ii folosesc din resurse.
Un alt motiv ar fi supraincalzirea procesorului, curata-l de praf, pune-i niste pasta si daca poti un cooler.

| Nelu62 a răspuns:

Fa o curatare si optimizare trialul cu:
http://www.tune-up.com/