| Sima_Cristian_1999 a întrebat:

Vreau sa imi cumpar un laptop! Cand il cumpar are sistemul de operare instalat sau trebuie sa il instalez eu!?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde, unele au si steme de operare instalate, altele nu. Unele au windows si platesti mai mult ca iei si licenta, altele au Linux

| Jipa95 a răspuns:

Multe vin cu sistem de operare deja instalat, altele la sistem de operare scrie : FreeDos. Daca scrie asa inseamna ca laptopul cu are instalat nici un sistem de operare si trebuie ca tu sa il instalezi.

| krs23 a răspuns:

Majoritatea laptop-urilor din ziua de azi nu mai au sistem de operare, trebuie sa il instalezi tu.