| TheGuyWhoTrickedDeath a întrebat:

Deci,știu,suna super stupid,darbig grinacă cumpăr un laptop,voi avea nevoie să instalez sistemul de operare,sau să cumpăr alte chestii,sau vine el direct cu tot ce îi trebuie, Software instalat și toate cele?(gata de folosință)

Răspuns Câştigător
| Pool77 a răspuns:

Daca e SH e posibil sa-l cumperi cu un sistem de operare diferit de Windows. Ubuntu, linux etc.
Normal te duci si intrebi, iar el iti ofera 100 lei windows 7 cu licenta, iar 40-50 piratat.

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Poti lua cu Free Dos si instalezi ce windows vrei tu.Din variantele noi. Sau chemi pe cineva sa o faca.

| K0sti a răspuns:

Depinde daca vrei sa platesti si licenta...
Parca sunteti cazuti din Luna!

| Dismally a răspuns:

Intreaba la magazin, unele vin cu Windows, altele cu Linux, depinde ce cumperi.

| DryIce a răspuns (pentru Dismally):

Lol,care vine cu linux? =) bine ca nu ai zis ca vine cu Kali linux /backtrack 5 rolling on the floor si un curs de hacking free ca pentru clientii fideli rolling on the floor

| Dismally a răspuns (pentru DryIce):

Spre exemplu cele de pe linkul acesta vin cu Linux instalat (toate 79):
http://www.altex.ro/......rare/linux

| DryIce a răspuns:

Vine cu windows 10 cu licenta nelimitata si niste drivere atat. Restu iei tu de pe net.