| roby223 a întrebat:

Salut,vreau sa imi cumpar un laptop de gaming care are următoarele specificatii, oare ii un laptop ok?

Prozesoor

Intel Core i5-6200U (4 x 2, 30GHz) Mit Turbo Boost bis zu 2, 80 Ghz

2.Graphic Chip
1.Navidia GeForce 920MX ( Bis 8GB Video Specher)
2. Intel HD Graphics 520

15"6 Zoll HD Display

12GB DDR4 Arbeitsspeicher (RAM)

256GB SSD FESTPLATTE (Flasch Specher)

Răspuns Câştigător
| XxEddyXx31 a răspuns:

Daca vrei sa-l folosești pentru a învăța, pentru munca online sau pentru jocuri ca cs 1.6 e destul de ok.

Dar pentru a te juca jocuri gen fortnite sau gta v iti recomand un laptop care sa aiba minim:

Intel i5-10400f
Gtx 1650 sau 1050ti

Sper ca te-am ajutat!

3 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Ca laptop de office e ok, ca gaming, e un jeg.

| roby223 explică (pentru GabiDumitrescu):

Ms de raspuns

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru roby223):

Pentru putin. Daca vrei gaming, nu fa prostia sa iei laptop. Nu merita sub nici o forma. Cauta mai bine un sistem desktop SH de top in banii aia si cu siguranta o sa iesi cu MUUULT mai bine.