| dikaaa a întrebat:

Salut,vreau sa imi cumpar un monitor full hd...
Acum vreau sa stiu daca placa video ii va rezista
amd radeon r7 240 1gb drr5
Procesor i5 3.2 ghz,
8 gb ram
Monitorul ii va afecta performantele chiar si in rezolutie mica?
Multumesc

4 răspunsuri:
| FlorinCiokan a răspuns:

Monitorul nu are cum sa afecteze performanta unui PC.
Poti sa conectezi si un Monitor tip gros ca o sa mearga doar ca o sa se vada super prost.
Daca ai un Monitor Full HD o sa se vada foarte ok. Cam 90% din gameri au Monitoarea Full HD. nu are nimeni QHD sau 4k laughing E ceva normal monitorul tau o sa se vada ok nu o sa ai probleme. e o rezolutie mai mult ca ok.

| dikaaa explică (pentru FlorinCiokan):

Intrebarea mea cea mare era daca placa video va face fata la o rezultuie full hd

| FlorinCiokan a răspuns (pentru dikaaa):

Bineinteles ca face fata. E logic. Poti sa il pui si la un PC vechi de 5 ani ca merge foarte ok.

| Borsko a răspuns:

FlorionCiokan, sa stii ca in jocuri, multitudinea pixelilor are foarte mare impact asupra unei placi video.
Daca te joci, sa zicem, League of Legends la 1280x720 si ai 60 de FPS, la 1920x1080 nu o sa fie la fel, o sa-ti scada, nu stiu cat de mult dar estimez cel putin 10 FPS pana in 20-30 FPS