| raresh4you a întrebat:

Salut, vreau sa imi dati si mie o nota de la 1 la 10 la pc meu si sa imi spuneti ce jocuri asa mai tari imi merg.

AMD Athlon(tm) 64 Processor 3200+
2.00 GHz, 2.00 GB of RAM
DirectX 9.0c(4.09.0000.0904)
NVIDIA GeForce 6150 LE Integrated RAMDAC
Memory : 512 MB
Display Mode : 1280x1024 (32bit) (60Hz)

Si am descarcat unele jocuri la care se cer 512MB Ram si 256 MB placa video. si mie tot nu mi se misca cum trebuie. care sa fie problema? Funda. :*

2 răspunsuri:
| Zangetsu a răspuns:

Nota 5 deoarece
Procesor single core(In era asta mai moderna, la moda sunt procesoarele multicore adica dual core, quad core, etc. majoritatea jocurilor noi au nevoie de cel putin un procesor dual core pentru a rula fluent.)
Placa video integrata slaba(de aia iti merg acele jocuri sacadat, iti recomand sa-ti iei una macar de 1GB DDR5 pentru a nu mai intampina probleme in jocuri)
Monitor cu rezolutie mica(acum e la moda cele full hd de 1920x1080)

| CasaLocCo a răspuns:

7,5 si problema poate fi urmatoarea:
Acele cerinte care le-ai vazut tu 256mb etc... pot fi cerinte minime deci poti sa te joci perfect la minim.Mai verifica o data.Pt a-ti merge perfect cu totul la high trebuie sa indeplinesti conditiile la cerinte recomandate. Funda?