| Rareș_Lascu_1998 a întrebat:

Salut, am si eu un calculator DELL.
Intrebarea mea pentru voi este urmatoarea: Pc-ul meu este bun, zic, dar nu prea imi merg jocurile, adica merg dar se misca sacadat rau

Configuratia Pc-ului meu :
System: Microsoft Windows XP Professional SP3
Computer: AMD Athlon(tm) 64 Processor 3200+
2.00 GHz
Ram: 2 GB
Display: Name:NVIDIA GeForce 6150 LE
DAC Type : Integrated RAMDAC
Approx. Total Memory: 512 MB
Dedicated: 128 MB
Nu inteleg, daca placa mea video este de 512MB, iar dedicata este de 128 MB, inseamna ca doar 128 foloseste din 512?
De ce? Ce pot sa fac?
Indeplinesc cerintele unor jocuri precum Assassin's Creed I si totusi merge sacadat. Sa fie procesorul de vina? Sa imi trebuiasca un Dual Core?

Funda.

Răspuns Câştigător
| biP1CS a răspuns:

Downlodezi http://www.drivereasy.com/ asta dai scan dupa aia iti da tote drivere pe care le ai lipsa in dreptul lor e download si dupa aia install dar la downlond o sa astepti ceva timp si dupa aia se instala automat! Funda

2 răspunsuri:
| biP1CS a răspuns:

Nu ai instala driver placa video

| Rareș_Lascu_1998 explică (pentru biP1CS):

Da-mi un link cu un driver(de placa video) compatibil cu pc-ul meu.