| fear1234567 a întrebat:

vreau sa imi raspunda doar cine stie!:am un calculator cu procesor i3, vreau sa ii cumpar o placa video de 4gb, insa nu stiu daca placa de baza suporta sau daca procesorul suporta! vreeau raspuns doar de la cine stie! Salut!

7 răspunsuri:
| Zangetsu a răspuns:

Ia uimeste-ma ce placa video de 4gb iti cumperi.

| fear1234567 explică (pentru Zangetsu):

NVidia geforce gt630... exista si de 6gb... Sper ca te-am uimit!

| Zangetsu a răspuns (pentru fear1234567):

Nu m-ai uimit deloc. Cei neinformati tind sa creada ca mai multa memorie la placa video inseamna ca placa video e mai buna ceea ce nu e adevarat. Citeste comentariul lui Barbu Nicolae de aici http://www.pcgarage.ro/placi-video/msi/geforce-gt-630-4gb-ddr3-128-bit/ sper sa te faca sa te razgandesti.

Abh
| Abh a răspuns:

Va suporta, poti lua linistit.

| Ionut7743 a răspuns:

Ar trebui sa iti mearga! dar mai bine te duci si vorbesti cu un IT de profesie!
funda?

| JustM3JustABoy a răspuns:

Procesorul nu are nicio treaba cu placa video. Insa daca vrei sa iti iei o placa video de 4gb iti trebuie o sursa puternica care sa alimenteze si placa video. In legatura cu placa de baza trebuie sa stii ce model de PCIex are, adica exista mai multe modele care nu au diferente vizuale, PCIex 1.0, PCIex 2.0 sau PCIex 3.0. Placa video poate fi 2.0 sau 3.0, acum depinde de ce suporta placa ta de baza. Daca mi-ai da un link cu placa video pe care vrei sa o cumperi si mi-ai spune modelul placii de baza pe care o ai te-as ajuta mult mai mult. Astept sa dai linkurilewinking

| Alexandru_Alexandru_1998 a răspuns:

Daca ai procesor i3 poti sa ai o placa video de 4gb pe el