| DanielS16 a întrebat:

Salut,

Vreau sa ma inscriu pe serverul de samp Romania Roleplay si nu stiu raspunsuriile la intrebare. ma puteti ajuta? uitati intrebariile:

In care dintre urmatoarele zone NU se poate comite o activitate ilegala? BlueBerry Acres, El Corona, LS Hospital, LS Airport, San Andreas Sheriff Department
San News Building, LS Police Department, LS Hospital, Ganton, Idlewood Gas Station
San News Building, LS Police Department, LS Airport, Ocean Doks, Dealership
Definitiile corecte ale termenilor RP, MG, PG, RK, IG, OOC, CK sunt:RealPlay, MultiGaming, PowerGaming, RevengeKill, In Corason, Out of Character, Come Killer
RolePlay, Metagaming, PowerGaming, RevengeKill, In Game, Out of Character, Character Kill
Roleplay, Metagaming, PowerGaming, RealKill, In Game, Out of Car, Character Kill

Care dintre urmatoarele situatii este realizata incorect.Sa scoti un Ak-47 din portbagajul masinii si sa-l vinzi
Dupa ce ai fost electrocutat de catre tazer-ul politistilor sa te ridici de la pamant si sa fugi
Sa faci pe cersetorul in fata garii unde este foarte multa lume
Care dintre urmatoarele anunturi este corect?/ad Vand plante etnobotanice, 500$ 10 grame de Marijuana si altele la numarul afisat.
/cad Il rog pe jucatorul cu ID 71 sa-si deblocheze PM-ul pentru a-l putea contacta
/cad Clubul Pig Pen din cartierul East Los Santos va asteapta cu bautura proaspata, concerte si multe alte surprize intre orele 20:00 si 01:00

Ai voie sa ignori chat-ul OOC intr-o actiune roleplay? Nu, ca poate tu faci non-rp si eu sunt un mare roleplayer si vorbesc pe /b.
Da, ai voie sa ignori chat-ul OOC intr-o actiune roleplay.
Da, ai voie sa ignori chat-ul OOC intr-o actiune roleplay insa in cazul in care un admin iti cere anumite detalii pe acel chat trebuie sa-i raspunzi neaparat.

Ai voie sa folosesti /cad in scopuri personale? Daca vreau sa-mi vand masina, pot sa folosesc.
Da, daca nu am alte alternative.
Nu, doar daca detin o companie si vreau s-o promovez.

Care este cea mai corecta varianta de a coopera cu un politist care te opreste in trafic? Opresti masina, scoti actele din torpedou si i le prezinti.
Continui sa conduci, iar daca te prinde folosesti comanda /q sau iti dai force crash.
Opresti masina, iar cand vine langa tine incepi sa-l injuri sau sa tragi cu o arma in el.

Daca esti inconjurat de un grup de persoane care te ameninta cu arme cum trebuie sa procedezi? Fac roleplayul pe care-l necesita situatia rolandu-mi frica si eventualele rani.
Incep sa-i injur pe /b ca fac non-rp.
Dau un /me fuge si scapa de acele persoane.
Este permis sa anunti ca vinzi arme sau alte obiecte ilegale pe cai publice(In ziar, radio etc. /ad /cad)? Nu
Da, daca folosesc caile ce imi ascund identitatea.
Da
Un jucator vine la tine, te loveste fara roleplay si incepe sa te injure pe /b. Care este atitudinea cea mai corecta pe care trebuie sa o ai? Folosesc comanda /q, intru de pe alt cont si-mi bat joc de el
Folosesc comanda /re pentru a-l raporta si daca nu mi se raspunde ii fac un raport pe forum
Fac roleplay ca scot un pistol, il impusc si-i dau Character Kill