| leodelasimnic05 a întrebat:

vreau sami fac un cont pe serverul de samp Romania rolaplay si nu pot sa trec de acel test. va rog daca vreti sama ajutati si pe mine dau funda
Daca cineva te ameninta OOC care ar fi ce-a mai corecta actiune? Sa il omor mereu cand il vad pe strada.
Sa imi anunt baieti, sa il prindem il omoram si primeste CK!(Character Kill)
Sa nu il bag in seama, iar in functie de amenintari sa il reclam.
Care este cea mai corecta varianta de a coopera cu un politist care te opreste in trafic? Opresti masina, scoti actele din torpedou si i le prezinti.
Opresti masina, iar cand vine langa tine incepi sa-l injuri sau sa tragi cu o arma in el.
Continui sa conduci, iar daca te prinde folosesti comanda /q sau iti dai force crash.
Daca esti mecanic si cineva te cheama sa ii repari masina, cum procedezi? Te duci si dai direct comanda (/repair) pentru o anumita suma.
Ii dai PM ca o sa il coste 100$, sa nu te duci degeaba.
Te duci la domnul care te-a sunat, faci roleplayul necesar situatiei si dupa dai comanda (/repair).
Atunci cand vrei sa lovesti pe cineva, care este cea mai roleplay actiune? Folosesc comanda /knockout deoarece de asta e aceasta comanda.
/me trage mana in spate si-l loveste pe X in fata si-i rupe nasul si maxilarul.
/me ridica mana dreapta, strange pumnul, il trage in spate si incearca sa-i aplice o lovitura in fata lui X, asteptand reactia lui.
Forma lunga a urmatoarelor acronime - IC, OOC, PK, FK, PG, MGIn Character, Out of Character, Player Kill, Faction Kill, PowerGaming, MetaGaming
In City, Out of Character, Player Kilograms, Fill Killings, Powergaming, Metagaming
Inside Cropping, Out of Chilling, Player Kill, Faction Kill, Powergaming, Metagaming
In care dintre urmatoarele zone NU se poate comite o activitate ilegala? BlueBerry Acres, El Corona, LS Hospital, LS Airport, San Andreas Sheriff Department
San News Building, LS Police Department, LS Airport, Ocean Doks, Dealership
San News Building, LS Police Department, LS Hospital, Ganton, Idlewood Gas Station
Levelul minim pe care un jucator trebuie sa-l aibe, ca sa poti sa-l jefuiesti este1
Ce este ban-evading? Atunci cand iei ban pe un cont si joci pe altul fara permisiunea unui admin principal.
Atunci cand folosesti programe speciale pentru a te debana singur.
Atunci cand este un admin spec pe tine, si iti dai /q inainte sa-ti dea ban.
Daca esti inconjurat de 10 oameni dintr-un gang cu arme periculoase ce faci? Fac roleplayul necesar si cooperez cu acestia.
Dau /q sau crash.
Incerc sa fac pe Rambo si sa fug.
Ai voie sa ignori chat-ul OOC intr-o actiune roleplay? Da, ai voie sa ignori chat-ul OOC intr-o actiune roleplay.
Da, ai voie sa ignori chat-ul OOC intr-o actiune roleplay insa in cazul in care un admin iti cere anumite detali pe acel chat trebuie sa-i raspunzi neaparat.
Nu, ca poate tu faci non-rp si eu sunt un mare roleplayer si vorbesc pe /b.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca esti mecanic si cineva te cheama sa ii repari masina, cum procedezi?
Te duci la domnul care te-a sunat, faci roleplayul necesar situatiei si dupa dai comanda (/repair).
Daca cineva te ameninta OOC care ar fi ce-a mai corecta actiune?
Sa nu il bag in seama, iar in functie de amenintari sa il reclam.
Care este metoda corecta pentru a obtine ajutorul unui admin in joc?
Folosind /report sau /re.
Levelul minim pe care un jucator trebuie sa-l aibe, ca sa poti sa-l jefuiesti este
Care din variantele de mai jos este un exemplu bun pentru o reclama intr-o maniera RP?
Vand masina Clover an fabricatie 1998, pretul negociabil.
Daca esti inconjurat de 10 oameni dintr-un gang cu arme periculoase ce faci?
Fac roleplayul necesar si cooperez cu acestia.
Ai voie sa sari pentru a merge mai repede?
Nu, e non-roleplay
Ce trebuie sa faci in cazul in care cineva iti buseste masina?
Sa faci roleplay in functie de cat de grava e situatia.

Forma lungă : In Character, Out of Character, Player Kill, Faction Kill, PowerGaming, MetaGaming ( sunt în ordine)

| leodelasimnic05 explică (pentru anonim_4396):

Boss iti multuemesc dar ei le schimba asa ca baga ma la prieteni pe mess leodelasimnic05
te roog