| Gigabytte a întrebat:

Salut, vreau sa-mi cumpar una din cele 2 placii video de mai jos insa nu prea stiu care e mai buna ca performanta. Vreau ca placa sa se miste fluent in jocuri si sa aiba o racire buna. Si as vrea sa rulez jocul la calitate cat mai mare Care ar fi alegerea?

MSI GeForce GTX 1050 Ti 4GB Gaming

Sau

MSI GeForce GTX 1050 Gaming X 2GB

Multumesc si Funda!

Răspuns Câştigător
| SilviaDulcik a răspuns:

Mă refeream la cele 2 plăci video GTX 1050 TI.
GTX 1050 merita dacă era undeva la 550 de lei, dar poate nici atunci.

Încă sunt prețurile mari la plăcile video.

Uite ce cumpărai de black friday la eMag: https://cavaleria.ro/wp-content/uploads/2017/11/6_.jpg

Dacă prețul de acum nu este cu 10-15% mai mare față de cât era de black friday, nu merită să cumperi.

7 răspunsuri:
| EusebiuPWN a răspuns:

Prima varianta.

| marian37 a răspuns:

Clar 1050ti. Dar ce procesor ai?

| Gigabytte explică (pentru marian37):

I5- 2320 3.00 GHz/ 3.20 GHz s-ar potrivi nu?

| Gigabytte explică (pentru marian37):

Dar ce zici de

MSI GeForce GTX 1050 Ti 4GB Gaming

Sau

Gigabyte GeForce GTX 1050 Ti Windforce

Care ar fi mai bun?

Procesorul este i5 2320

| SilviaDulcik a răspuns (pentru Gigabytte):

Este aceași placă video, diferă numai frecvențele. Trebuie să ne spui și prețul lor pentru a putea să te ajutăm.

| marian37 a răspuns (pentru Gigabytte):

Cea care contine gaming are frecventele mai mari si "luminiţe". Diferenta este de cateva fps-uri(3-4). Nu stiu ce sa zic despre procesor, este destul de vechi.

| Gigabytte explică (pentru SilviaDulcik):

Pentru
MSI GeForce GTX 1050 Ti 4GB Gaming
940 leai
Si
MSI GeForce GTX 1050 Gaming X 2GB
693 lei

| SilviaDulcik a răspuns (pentru Gigabytte):

Mă refeream la cele 2 plăci video GTX 1050 TI.
GTX 1050 merita dacă era undeva la 550 de lei, dar poate nici atunci.

Încă sunt prețurile mari la plăcile video.

Uite ce cumpărai de black friday la eMag: https://cavaleria.ro/wp-content/uploads/2017/11/6_.jpg

Dacă prețul de acum nu este cu 10-15% mai mare față de cât era de black friday, nu merită să cumperi.