| Gigabytte a întrebat:

Salut, vreau sa-mi cumpar una dintre cele 2 placa video de mai jos insa nu stiu pe care sa o aleg.

GTX 1050 Ti 4GB Gaming

Sau

ASUS GeForce GTX 1050 2GB Phoenix

As vrea sa stiu cam care este consumul de energie al placilor.

Si daca merita sa cumperi MSI GeForce GTX 1050 Ti 4GB Gaming inloc de ASUS GeForce GTX 1050 2GB Phoenix. Daca este diferenta mare in special FPS, viteza si capacitatea de 4GB inloc de 2GB.

Funda!

Răspuns Câştigător
| gamersamp12 a răspuns:

GTX 1050 Ti 4GB

4 răspunsuri:
| marian37 a răspuns:

Cred ca era mai rapid sa scrii pe Youtube "gtx 1050 vs 1050 ti" si sa vezi CLAR consumul si diferentele. Diferenta de fps depinde de la joc la joc, depinde de rezolutie, detaliile jocului, ea fiind intre 7-8 pana pe la 15-16 fps. Nu prea conteaza consumul, cu o surs de 450W sau una de 400 ceva mai buna ar trebui sa duca. Si cu ce procesor vrei sa folosesti placa? Placiile care contin "gaming" au iluminare pe diferite parti.

| Gigabytte explică (pentru marian37):

Procesorul este un i5- 2320 3.00 GHz/ 3.20 GHz.

| marian37 a răspuns (pentru Gigabytte):

Slăbuţ.