| MoneyMaker96 a întrebat:

Vreau sa-mi fac un nou cont pe pokerstars, de data asta cu numele meu deoarece am implinit recent 18 ani si pana acum am jucat cu numele unui alt membru din familie... Problema este ca atunci cand imi creez un cont nou imi spune ca acel cont(cel nou) nu este eligibil pentru promotii deoarece mai exista un cont deschis de pe acelasi PC si acelasi IP. Stie cineva ce pot face pentru ca acesta sa devina eligibil? Ma gandeam sa dezactivez fostul cont(care nu este pe numele meu) si apoi sa incerc sa-mi creez un cont nou. O alta solutie poate fi solicitarea unui nou IP?

3 răspunsuri:
| Sakal1999 a răspuns:

Nu cred ca poti schimba ip-ul de la pc dar solutia cea mai rezonabila este sa iti dezactivezi contul cel vechi

| MoneyMaker96 explică (pentru Sakal1999):

Da dar nu stiu daca pokerstars-ul il va considera pe cel nou ca fiind singurul, pentru ca am inteles ca la ei, conturile nu se sterg definitiv, ci se dezactiveaza, tu avand optiunea de a le redeschide cand doresti. Mi-e sa nu ma trezesc cu ambele blocate si sa nu mai pot juca deloc...

| Sakal1999 a răspuns (pentru MoneyMaker96):

Pai vorbeste cu cineva mai mare in pokerstars ( nu un plaier ci un fel de admin sau stiu si eu care sa te poata ajuta