| Desutsu a întrebat:

Salut, vreau sa-mi iau o placa video AMD RADEON 7770 1gb gddr5, momentan am o placa de baza AsRock ddr2, 2GB RAM DRR2, PROCESOR DUAL CORE 2.60 ghz. Stiu ca sistemul nu e foarte bun, dar ideea e sa mearga fifa 14 foarte bine, Euro truck simulator 2 bine si altele... Stiu ca o sa ziceti ca sistemul e slab pentru placa aceasta dar dupa ce iau placa peste vreo 3 luni vreau sa iau un procesor fx 6300, placa de baza AM3+ + 4 gb ram. Pana atunci... se va descruca bine 7770-ul pe ce am acum? daca o cumpar

Răspuns Câştigător
| KodrutZ a răspuns:

Mai pune citiva lei si ia asta - http://www.pcgarage.ro/......28-bit-1/. Consuma mult mai putin curent ca un 7770 si e superioara ca performante. Voila benchmarks - http://www.anandtech.com/......ew-maxwell
Nu uita ca merge 750-ul overclockat cu spume, iar in multe din testele unde iese mai slab e din cauza ca astia fac teste in full HD si ea are doar 1 GB de memorie. Daca nu ai monitor full HD, 1 GB e foarte ok.

5 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

7770-ul nu prea mai e best buy in categoria lui. La ce 7770 te-ai gindit si care e bugetul alocat achizitiei unei placi video noi?

| Desutsu explică (pentru KodrutZ):

450 LEI.

| Desutsu explică (pentru KodrutZ):

450 lei.

| Desutsu explică:

Eu m-am gandit la un Asus AMD RADEON 7750 gddr 5 1gb... mai ales ca pe viitor sper sa il combin cu un fx6300 + 4 gb ram ddr 3, o sa schimb si placa de baza! Acum nu stiu, best - buy pana in 450 pentru placa video? Si o sa se descurce bine panda cumpar celelalte componente?

| Desutsu explică (pentru Desutsu):

7770, doamne mereu o confund cu 7750 laughing