| esyr a întrebat:

Vreau sa-mi instalez si eu Windows XP SP3. Ok, am facut de curand un cd cu Win Sp3 si cand dau restart nu mi-l citeste. Dar cand intra pe desktop mi-l citeste.Deci care ar fi problema? In bios la meniul boot am CD Rom primul. ajutati-maaa

3 răspunsuri:
| S3c0ndSh0t a răspuns:

Tu cand ai tras Cd-ul cu Windows ai pus toate fisierele acolo? Gresit! Daca vrei sa faci un CD bootabil sa ti-l citeasca intri in Nero 7 (eu pe asta il recomand ) si este o optiune Burn Image To Disk.Selectezi Imaginea virutala si dai burn. Nimic mai simplu.Si daca vrei sa faci un update la Windows XP adica de la SP 2 la SP 3 nu trebuie sa reinstalezi windows-ul ci doar sa descarci update-urile astea http://www.softpedia.com/get/Others/Signatures-Updates/Windows-XP-SP3.shtml si dupa aia o sa ai sp3 si nu o sa te mai chinui!

| kristy a răspuns:

Ai doua variante:
1)ori nu ai facut CD bootabil cum trebuie(poate ai scris ISO-ul pe cd si nu continutul)
2)ori nu ai facut cum trebuie in bios setarile(trebuie sa setezi "CD-ROM" la "First Boot")
Altfel nu vad de ce nu ar merge.
Have fun!

| esyr explică:

BunhappyAm facut cu nero 6.0 si am dat cu Burn Image To Disk.La boot menu am prima CD ROM. Tot nu mi-l citeste happy
Si. vreau sa mi-l reinstalez merge cam urat.presupun ca a luat cativa virusi
Altcineva? Dau funda smug