| Benyamin173 a întrebat:

Vreu sa imi achiziționez un ps4 si nu stiu daca ma pot juca pe el cu un kit de gaming de calculator(nu prea imi place controller ul) m-ar interesa daca merge in special pe fortnite, gta 5 fifa 18/19...ca kit as vr sa imi achiziționeze unul de la red dragon sau dacă nu sa cumpăr periferice separt, merge?

Răspuns Câştigător
| ARandomDude1990 a răspuns:

Pe ps4 se pot folosi orice tip de mouse-uri, cat si tastaturi,
eu personal ti-as recomanda totusi controller-ul, iti da o precizie mai buna, asta daca vrei spre exemplu in fortnite sa stai sa tragi cu luneta

| Benyamin173 explică (pentru ARandomDude1990):

Daca vreau sa imi atasez si un microfon si niște căști si toate perifericele ar trebui sa imi iau un hub pentru ps4?

1 răspuns: