| Zapa12 a întrebat:

Salutare,am cateva intrebari despre Steam.Va rog sa imi raspundeti cat mai serios.
-Nu il am cumparat, dar l-am downloadat si am incercat sa iau si TF2 [care e free].Il instalez si cand sa ma conectez pe un server se opreste si se blocheaza.E din cauza ca nu am Steamul cumparat sau calculatorul e de vina?
-Daca,sa zicem,cumpar un joc de pe Steam pe PCu' X si vreau sa il downloadez pe PCu' Y, este posibil? [ceea ce nu prea cred.dar intreb].
-Care sunt avantajele daca imi cumpar steamul?

Multumesc!

3 răspunsuri:
| wannabe a răspuns:

Salut.
Vad ca joci TF2 la fel si eu.
Este posibil ca pc-ul tau sa nu ruleze jocul, desi ma indoiesc, ori nu ai descarcat un steam original si prin urmare nu ai toate update-urile necesare pentru a juca jocul.

Odata ce cumperi un joc si il atasezi contului de steam, jocul ramane in cont nu in pc.Se poate sa descarci jocul pe mai multe pc-uri folosind un singur cont, te loghezi pe amandoua si pe pc x si pe pc y, dar nu poti sa joci in acelasi timp si pe unul si pe celalalt de pe acelasi cont.

Apropo daca esti F2P si vrei sa devii PREMIUM in TF2, da-mi doar add la id de mess: stefan_crime1
Te pot ajuta daca doresti.

| ThEEmperoR a răspuns:

Trebuie sa-ti iei licenta steam ca sa-ti mearga jocurile. Si jocurile raman in contul steam, poti sa le bagi pe orice calculator ca ai fisierele in contul steam decat ca trebuiesc descarcate. Avantajele este ca nu esti considerat codat, poti sa iei jocuri gratis si sa le bagi in pc-uri, jocurile de pe steam sunt mai bine facute si fara lag, poti vorbi in chat intr-un joc oarecare. Uite cum iei licenta: http://forum.computergames.ro/......n-sms.html

| VanHelsinG007 a răspuns:

Avantaje:daca joci cs nu vei mai fi considerat un codat, poti sa cumperi jocuri originale si sa le joci online...
Dezavantaje:daca joci cu cod o sa iei ban pe steam si gata cu contul tau.
Inca ceva:nu ajunge sa ai steamul instalat si sa ai cont, trebuie sa iti cumperi licenta steam sau cd keyu steamului