| BogarZ a întrebat:

As dori si eu sa imi cumpar steam.
Am cateva intrebari.
1. Daca imi cumpar steam trebuie sa am jocul original cumparat. Adica eu am un CS download-at de pe net, nu e original. Pot sa il folosesc in acest joc cu steamul cumparat sau trebuie sa achizitionez jocul original din magazin?
2. Care este cel mai bun mod de a achizitiona un steam care merge 100%?

1 răspuns:
| sherlock a răspuns:

Nu trebuie sa iei si CD cu CS, downloadezi direct din aplicatia de steam. In functie de pachetul care il cumperi vei avea acces sa downloadezi si alte jocuri asemnatoare ( HL 1 cred ca sigur) din acea interfata.
Cel mai bine cumperi din magazin ar trebui sa se gasesasca cam peste tot unde se vand si jocuri, hipermarketuri, magazine de electronice mari, diverta etc.