| filiposcar33 a întrebat:

Salutare. Am creat o lume survival pe minecraft PE, în care mi-am pus o fermă de wheat și morcovi mai departe de casa mea.Nu trec foarte des pe la ea dar atunci când mă duc să verific dacă mi-a crescut ceva și văd că nu a crescut mai deloc. Oare de acea că nu trec prea mult pe la ea?

Răspuns Câştigător
| HelloWorld00 a răspuns:

Daca ferma ta se afla intr-un alt chunk decat cel in care esti de obicei, nu o sa-ti creasca plantele pentru ca nu este incarcat. Iti sugerez sa o muti sau sa petreci mai mult timp acolo. Nu sunt sigura daca si PE are chunk-uri dar acesta ar putea sa fie motivul.