| Ionut58282856 a întrebat:

Salutare, am instalat imaginea cu daemon tools la un joc si acum problema e ca intru in joc si dupa ce setari grafica si toate alea si dau play jocul se inchide. Care e problema? Componentele mele de la pc duc acel joc. Orice raspuns ar putea fi bun dar sa nu fie dat la plesneala =)

6 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Daca jocul se inchide, inseamna ca setarile tale legate de grafica nu sunt acceptate. happy
E ca si cum ai cere unui Pentium III (model pc) sa ruleze un clip FullHd. big grin
E foarte probabil sa existe o incompatibilitate intre modificarile pe care le faci tu in setari si ceea ce suporta jocul in mod normal.
Seteaza jocul pe Defaults, apoi, fara sa te lacomesti, schimba treptat setarile si vezi pana unde poti spori calitatea jocului fara sa apara erori de functionare.

| Ionut58282856 explică (pentru dannyel86):

Am incercat asta nu merge. Si am zis ca imi duce acel joc.

| dannyel86 a răspuns (pentru Ionut58282856):

Cauti alt kit al aceluiasi joc. Poate varianta gasita de tine are o eroare.
Daca jocul genereaza mesaj cu eroare, iti poate indica si unde anume poate fi problema.

| Ionut58282856 explică (pentru dannyel86):

Deci am uitat de niste detalii. Am windows 10 si am setat si alea de compatibilitate care trebuiau dar nu merge nici in ruptul capului. E din cauza la windows cred dar na lasa asa. E destul de vechi house of the dead 3

| dannyel86 a răspuns (pentru Ionut58282856):

Sper ca ai incercat compatibilitatea cu Windows Xp pe Win10. happy
E adevarat, unele aplicatii mai vechi nu sunt functionale pe Windows 10.
Nu am nicio indoiala ca, daca aveai Windows 7, jocul ar fi rulat cum trebuie. big grin

| Ionut58282856 explică (pentru dannyel86):

Am incercat tot dar doamne fereste lasa-l in pace de joc ca am incercat si ala cu intrebari, am bifat ca e in fereastra mica etc. Da-l incolo nu mai il vreau. Pe windows 7 aveam house of the dead 1