| Rusu_Stefan_1989 a întrebat:

Salutare,
Am intampinat recent o problema cu pc-ul meu.Cand intru intr-un joc stau maxim 4-5 minute iar apoi mi se face ecranul ori rosu,ori negru, albastru...etc. diferite culori si nu am ce face decat sa restartez pc-ul dar cateodata nu pot face altceva decat sa il inchid cu totul pentru ca nu mai merge nimic, nici butonul de restart.Stie cineva care este motivul?

3 răspunsuri:
| kiky98 a răspuns:

Iti da bluescreen si cel mai probabil ai o componenta defecta, deci du-l in service

| Rusu_Stefan_1989 explică (pentru kiky98):

Nu prea e Bluescreen asta. poate sa fie ceva de la placa video sau de la sursa? Acum chiar daca nu deschid niciun joc, stau jumatate de ora si ma uit la monitor si se stinge

| kiky98 a răspuns:

Depinde de placa video manifestarea bluescreenului. Trebuie sa vezi cand se blocheaza(cand se supraincarca o componenta)