| anonim_4396 a întrebat:

Salutare prieteni, de la o vreme cand imi deschid calculatorul ecranul incepe cu o culoare de ex albastru, iar apoi continua cu lista de culori, face ca un curcubeu pe monitor si se inchide, daca il inchid de la buton si apoi il repornesc imi apare normal, aveti idee de la ce ar putea fi? Eu presupun ca ar fi de la monitor sau de la placa video, am windowsul instalat recent asa ca nu se pune problema unui virus, astept alte pareri. Multumesc

Răspuns Câştigător
| KodrutZ a răspuns:

Placa video, in principiu, insa e posibil sa nu fie infipta bine sau sa fie corupt BIOS-ul ei, cazuri in care se poate rezolva. Mergi la un service sa verifice, cel mai bine.

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| catalinmessi55 a răspuns:

E de la placa video s-a ars sau a facut un scurt circuit ia-ti alta! Funda?

| BlackSkyz a răspuns:

Cum sa faca scurt daca merge?

| BlackSkyz a răspuns:

Unitatea e curatata, acum o saptamana am facut asta, cat despre placa video nu am ventilator pe ea, am jucat jocuri pe ea aseara si am facut si test atat pentru placa cat si pentru monitor, functioneaza impecabil problema apare cand il pornesc se a aparut ieri pentru prima data si astazi.

| BlackSkyz a răspuns:

Oricum o sa il desfac sa verific putin placa video, iar apoi voi incerca si cu alt monitor, multumesc de sfaturi.