| Teodor12112121 a întrebat:

Am o placa de baza cu socketu de 1155 si nu se mai gasesc pe piata si care mai sunt is foarte scumpe. Intrebarea pe care o am este daca un procesor cu socketu de 1155 ruleaza pe o placa cu socketu de 1150 (ASUS H81M-K)? Acuma am: ASRock H61M-VG3

Nu stiu daca am ales categoria bine, este prima intrebare care o pun pe acest site

1 răspuns:
| Number27 a răspuns:

Raspunsul este nu. Iti trebuie o placa de baza cu socket 1155 pentru a rula un procesor cu socket 1155.