| ImJustAleks a întrebat:

Salut.Ma gandeam sa imi iau un alt PC pentru ca am unul destul de vechi si multe jocuri nu ruleaza pe el.

Cand cautam pe diferite site-uri am gasit un PC numit " Expert Digital Gamer G2030 " la pretul de 1.499, 00 lei (pe diverse site-uri.)
Specificatii :

Tip procesor : G2030
Model Procesor : Intel(R) Pentium(R)
Frecventa procesor : 3 GHz
Socket procesor : 1155
Dimensiune cache procesor : 3 MB
Model placa de baza : Asrock H61M-DGS/BULK 1155
Memorie video : 2048 MB (2 GB )
Model placa video : Palit GT 630
Tip RAM : DDR3 (1333 MHz)
Unitati citire/scriere : DVD+/-RW
Memorie RAM : 4096 MB
Capacitate HDD : 1000 GB
--------------------------

Mie mi se pare un PC destul de bunicel, avand in vedere pretul si specificarile. Acum as vrea sa stiu parerile voastre despre el si ce jocuri as putea sa rulez pe el. happy

P.S : Nu stiu daca ar fi categoria potrivita pentru intrebare, dar nu m-am putut decide daca aici ( la Jocuri PC ) sau la Tehnologie i-ar fi locul intrebarii acesteia.

Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

Vor rula absolut toate jocurile pe acest pc dar la setari minime sau medii!
La un asa pret se merita! Bafta!

4 răspunsuri:
| CoL00SaL a răspuns:

Merita dar nu iti vor rula jocurile decat pe low-medium pentru ca este placa video foarte slaba...Sa iti cumperi o placa video, si nu o sa mai joci jocurile pe low...ci o sa le joci pe high sau pe ultra.Succes!

| ImJustAleks explică (pentru CoL00SaL):

Avand in vedere ca mie imi pasa mai mult de gameplay si nu de grafica ( atata timp cat nu o sa am lag foarte mare pana si pe low - medium ) mie mi se pare bun.

| Ag30Fdr4g0nz a răspuns:

Mai bine de banii astia iti iei Playstation 3 si te joci de toate.