| Valii7 a întrebat:

Salutare. Am o problema cu metinul. Cand deschid 2 cliente in acelasi timp, merge 4-5 minute iar apoi se blocheaza si alta solutie in afara de restart nu am. Tin sa mentionez ca nu facea asa nici pe pc-ul vechi care mergea pe carbuni.

3 răspunsuri:
| DragomirMihail2020 a răspuns:

Salut!
1 Dece se Blocheaza sunt 4 lucruri care face acest lucru sa se blocheze pc (si ramane restartul ultimul mod de rezolvare).
-Procesorul este 100% (este prea incarcat).
-Placa video nu Reuseste sa functioneze cum trebuie (Normal sau Acelerat [High])
PS:Aicea trebuie sa ai Drivarul Original de la placa video Instalata.

-Pc tau foloseste prea multe resurse fara rost.

-Memoria Virtuala este prea mica (la fel si Rami).

2 Doua Clienturi de Metin2 folosesc o grama de Resurse si foloseste prea mult din procesor si exista posibilitatea de 50%-50% sa se blocheze.

3 Inca nu am priceput un lucru cu Pc tau vechi?
Cum naiba un calculator sa Mearga pe Carbuni (Este soba/Om/animal?)?

Mult Succes!