| Valii7 a întrebat:

Salutare. Am o problema cu metinul. Cand deschid 2 cliente in acelasi timp, merge 4-5 minute iar apoi se blocheaza si alta solutie in afara de restart nu am. Tin sa mentionez ca nu facea asa nici pe pc-ul vechi care mergea pe carbuni.

3 răspunsuri:
| DragomirMihail2020 a răspuns:

Salut!
1 Dece se Blocheaza sunt 4 lucruri care face acest lucru sa se blocheze pc (si ramane restartul ultimul mod de rezolvare).
-Procesorul este 100% (este prea incarcat).
-Placa video nu Reuseste sa functioneze cum trebuie (Normal sau Acelerat [High])
PS:Aicea trebuie sa ai Drivarul Original de la placa video Instalata.

-Pc tau foloseste prea multe resurse fara rost.

-Memoria Virtuala este prea mica (la fel si Rami).

2 Doua Clienturi de Metin2 folosesc o grama de Resurse si foloseste prea mult din procesor si exista posibilitatea de 50%-50% sa se blocheze.

3 Inca nu am priceput un lucru cu Pc tau vechi?
Cum naiba un calculator sa Mearga pe Carbuni (Este soba/Om/animal?)?

Mult Succes!

| DragomirMihail2020 a răspuns:

Resurse la ce ma refer nu neaparat la aceste programe in general si la resursele Default la fiecare sistem de operare care consuma o gramada si "prost" ca unele nu sunt folosite deloc.

Daca ai un Pc bun atunci fa urmatoarele modificari si nu se mai blocheaza.
Si va merge perfect fara nicio problema Ok.
1 Instaleaza Advanced System Care 8 Link:
http://scurt.eu/52u
Il instalezi faci o scanare si iti verifica toate erorile iar daca vede ca ai probleme prin system/registri/Hardisk/Securitate... iti arata dupa aceea nivel tau de Protectie, Securitate si Performanta si dupa aceea dai Repara si iti repara fiecare problema.
PS:Daca ai si Licenta cu atat mai bine iti ofera toate mijloacele care iti poate face pc sa functioneze cum trebuie fara nicio problema.

2 Start=Run (Daca ai XP, dar nu cred)=regedit=Hkey_Current_user=Control Panel=Desktop
Si in partea dreapta cauti [ MenuShowDelay ] Modifici 400 sau 200 cat este si scrii valoarea 1 si dai Ok. (Nu este recomandat sa bagi 0 ca se blocheaza pc).

3 Start=Control Panel=Administrative Tools=Services
Dai Stop si dupa Disable la urmatoarele programe:
Adobe Flash Player Update Service
Automatic Updates
Computer Browser
Google Update Service (gupdate)
Google Update Service (gupdatem)
Messenger
System Event Notification
Windows Time
Windows Search

4 Descarci programul Smart Defrag instalezi:
Si faci doua curatari prin Hardisk:
-Defragmenteaza si Optimizeaza Complet
-Defragmenteaza si Priorizeaza Filele (Lent)

Va creste Performanta la Hardisk.
Si desigur ca va merge dupa aceea sa rulezi 2 Clienturi in acelasi timp dupa aceea.

| Valii7 explică (pentru DragomirMihail2020):

Multumesc pentru ajutor, am facut tot ce mi-ai zis, dar tot am problema... Tot se blocheaza sad