| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema cu Steam: Am intrat pe contul unui prieten si am instalat in PC-ul meu un joc pe care el l-a cumparat.Am incercat sa autorizez PC-ul meu si nu stiu daca a functionat, dar cand vreau sa intru in joc imi da ca o eroare si imi spune ca jocul este al prietenului meu si ca trebuie sa ii trimit o cerere sau sa il cumpar.Ii dau sa ii trimit cererea si imi da eroare "Account not found".In linkul de mai jos am pus niste poze
http://imgur.com/a/xQSoC

P.S. Multumesc si dau FUNDA!

Răspuns Câştigător
| tykeros a răspuns:

Trebuie sa fii logat cu contul prietenului pe PC-ul tau pentru a juca un joc cumparat pe acel cont... jocurile se asociaza cu contul la cumparare si nu cu PC-ul tongue

| Claudu a răspuns (pentru tykeros):

Am rezolvat problema singur si hai sa iti spun si tie cum:1. Am intrat pe contul prietenului meu la mine in PC.
2.Mi-am instalat orice joc am dorit.
3.Am intrat la Setari/Familie - Autorizeaza acest calculator.
4.M-am delogat si am intrat in contul meu si ma pot juca linistit + ca acum imi apar toate jocurile lui si le pot instala oricand.

Nu stiam ca trebuie sa intru de pe contul lui si sa autorizez calculatorul, dar am incercat si acum merge. (iti dau funda pentru ca ai fost singurul care a incercat sa ma ajute) Multumesc oricum!

1 răspuns: