| anonim_4396 a întrebat:

Salutare,am sa deschid un server de metin2 hostat,dar mai intai fac o versiune hamachi,si am o intrebare : pe hamachi daca atunci cand intru pe virtual si-l deschid, dau start si cand imi apare time-urile care sa se deschida, se deschid numai 6 din 8, stiti dece?

Răspuns Câştigător
| Mihail2020 a răspuns:

Salut!
Iti zic eu de ce la unele servere se deschide 1-3-6-8.
Aicea in functie de server uni seteaza si editeaza si apare mai multe sau mai putine time out.
Oricum trebuie doar sa astepti numai 3 min maxim sa apara toate conexiunele si poti sa intri pe server la alte servere apare si un singur Time Out.
Aicea nu are treaba cu configurarile facute de tine si alte chesti, cum zic acesti Simbol1&ByeBye.
Nu este adevarat aicea in functie de performanta setarilor facute pe un anumit servere.
Ex:La Instant Server sunt 8 iar la alt server este numai 1.
Care este motivul.
Instant Server este setat Default iar celalalte au mai adaugat cateva obtiuni in plus atata tot, sa fie mai complex cu mai multe chestii.
Si oricum servarul merge indiferent cate conexiune time out are (1-8).
Trebuie doar sa astepti cateva minute si poti intra dupa aceea pe server.
PS:Sa ai activat si portmap ca sa iti mearga.
Mult Succes.

| RaduDenis a răspuns (pentru Mihail2020):

De fapt am descoperit, era o problema la baza, si-mi apareau doar 6 deoarece celelalte doua erau mai sus nefiind vizibil usor dar erau deschise... Iti multumesc! insa am alta problemalaughing, vreau sa-mi deschid un metin, si m-am uitat pe la firme de host si am gasit ""zona mea"" ce spuneti despre aceasta firma de host, asta daca o stiti?

| RaduDenis a răspuns (pentru Mihail2020):

Am alta problemalaughing, vreau sa-mi deschid un metin, si m-am uitat pe la firme de host si am gasit ""zona mea"" ce spuneti despre aceasta firma de host, asta daca o stiti?

| Mihail2020 a răspuns (pentru RaduDenis):

1 Multumesc pentru Funda.
2 Unele firme de host iti fac servarul sau iti hostez acel servar de Metin2.
3 Desigur ca unele au preturi mici altele au preturi mari in functie de hostul pe care til dau si de securitatea servarului si cel mai mult conteaza traficul si RAM pe servar.
85%-90% bagi Ram pentru servarul de Metin2 iar restul de 15%-10% pentru host sa nu mearga in reluare si hostul si servarul.
4 Sunt o gramada de firme de host unele inselatoare altele cu licenta si care chiar isi fac treaba.
5 Zona mea! Nu stiu prea multe detalii despre aceasta firma de host.
6 Vechime nu are ca oricine poate face copy edit.
CopyRight 2008-2013?
7 M-am uitat doar cateva minute si am vazut ca nu este un sait cu tot ce trebuie facut, este unul facut din graba mai bine zis timp de 15min-3 ore.
8 Am verificat pe google aceasta firma si nu are vechime de 5 ani, nici de 2-3 ani nu are.
Daca nu ma crezi cauta aicea.
https://adwords.google.com/......anner/Home
Eu nu am gasit ca aceasta firma sa aiba o vechime n-are vechime nu este o firma de incredere?

5 răspunsuri:
| ByeBye a răspuns:

Poate nu ai destui rami, nu ai configurat bine, nu e bun serverul. Poate fi una dintre aceste motive

| Simbol1 a răspuns:

Trebuie sa astepti mai mult ca apar mai greu ultimele.