| Sonea_Madutzu_1995 a întrebat:

Am si eu calculatoru cu urmatoarele proprietati: Placa de baza ASRock 775+, Tip DDR3, memorie RAM 2GB, placa video 1.24 GB, procesor Intel celeron 2.66 Ghz...cam atat, asta dupa ce am schimbat placa de baza, memoria si placa video ce le aveam de tip DDR1, video de 256 Mb, mem. RAM 1GB in afar de procesor care e tot acelasi Intel celeron 2. 66Ghz ...chiestia este uramatoarea: Imi merge foarte greu am bagat windows 7, Xp, Last Xp toate minunatiile degeaba, am instalat un program pentru rularea componentelor si aveam procentul de rulare la procesor de 100%, parerea mea este ca procesoru nu duce la proprietatile noi care l-eam bagat de acea imi merge foarte greu! Intrebarea mea este urmatoarea: Ce procesor imi recomandati sa cumpar pentru proprietatile de le am sau daca cumva pot sa bag procesor Dual Core sau nu stiu multi mi-au spus sa bag tot Intel celeron de 300 Ghz dumneavoastra ce parere avet?

9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Baga-ti un dual core, dar daca ai bani iti poti baga un i3 si o sa iti mearga pc-ul parfum

| Sonea_Madutzu_1995 explică (pentru anonim_4396):

Esti sigur ca pot baga dual core sau i3 in locul lui Intel ...nustiu nu prea ma pricep asa bine...

| anonim_4396 a răspuns (pentru Sonea_Madutzu_1995):

Da poti baga dual core sau i3

| Sonea_Madutzu_1995 explică (pentru anonim_4396):

Sa nu imi faca vreo figura de a nu suporta si sa dau bani de pomana pe procesor ca pe placa de baza scrie Intel asrock ....si poate nu accepta dual sau i3 dar ma rog, incerc sa bag! Mersi mult pentru sfat!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Sonea_Madutzu_1995):

Placa ta de baza suporta doar pana la core 2 duo extreme 2.93 ghz

| Sonea_Madutzu_1995 explică (pentru anonim_4396):

Deci in concluzie pot baga un i3 sau dul ceva de ganu?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Sonea_Madutzu_1995):

Doar dual core boti baga atat

| Cirjan_Robert_1997 a răspuns:

M-ai taie din ele dale dracu

| Vlad1vlad a răspuns:

Baga dual