| Mr14Anonim a întrebat:

As vrea sa-mi recomandati o placa video nVidia destul de buna, pentru jocuri. As vrea sa am fps destul de mare, dar la un pret rezonabil (100-500 lei). Dau funda, multumesc.

Răspuns Câştigător
| Paull18 a răspuns:

Asus GT640-2GD3
ASUS NVIDIA GT640-2GD3, GT640, PCI Express 3.0, 2GB DDR3, 901 MHz / 1782 MHz, D-Sub, DVI, HDMI GT640-2GD3
pret: 450, 79 RON
sau daca doresti ceva mai ieftin:
Placa video Gigabyte nVidia GeForce GT630, 1GB, GDDR3, DVI, HDMI, PCI-E
pret: 279, 99Lei
bafta

| Mr14Anonim explică (pentru Paull18):

Intr-adevar o sa ma orientez spre cea Asus. Multumesc frumos!

| Paull18 a răspuns (pentru Mr14Anonim):

Cu placere

6 răspunsuri:
| RS4 a răspuns:

Eu ti-as recomanda ceva second, de toata suma disponibila! ceva din seria gtx 275-280 sau chiar mai mare gasesti! o placa noua in banii tai sigur va fi pe putini biti! bafta!

| akbaa a răspuns:

La bani putini si fps-uri multe probabil la ultimile aparitii, vrei cam multe.Cauta o placa la mana a 2-a de ex Radeon HD 4870 X2(sunt fan ATI) care si la ora actuala rupe tot, deh, are 2GB DDR5, sau ceva echivalent de la nVIDIA.

| Mr14Anonim explică (pentru akbaa):

Am ultima placa radeon si nu sunt multumit de eahappy am zis acel pret..doar asa orietntativ, pentru calitate, bineinteles ca suma poate sa depaseascahappy

| Mr14Anonim explică:

Pe DDR3.