| OsmaliCozaCristian1997 a întrebat:

As vrea sa stiu daca windows7 home premium 64bit merge pe acest PC:ram 2gb, placa video gameforce 64mb, 200gb hard disk, procesor Intel pentium4?

6 răspunsuri:
| Weyland a răspuns:

Cu greu, dar va merge. Te va trage procesorul în jos.

Nu are rost să instalezi sistemul pe 64 de biţi, pentru că nu ai nici mai mult de 4 Gb de RAM, nici procesor cu instrucţiuni pe 64 de biţi. Încearcă Windows 7 x32 mai bine.

| OsmaliCozaCristian1997 explică (pentru Weyland):

Merge bine bine sau naspa.

| Weyland a răspuns (pentru OsmaliCozaCristian1997):

Va merge decent dacă dezactivezi toate briz-brizurile vizuale. Alege tema Windows Classic pentru a uşura procesorul şi placa video.

| OsmaliCozaCristian1997 explică (pentru Weyland):

Io zic sa las windows xp ca pe asta il am este mai ce crezi?

| Weyland a răspuns (pentru OsmaliCozaCristian1997):

În cazul ăsta îţi va merge bine.

| enonimox a răspuns:

E zic ca o sa-ti mearga bine