| anonim_4396 a întrebat:

Salutare am un pc si de la ceva timp intru intr-un joc gen csgo sau gta 5 etc si uneori se face ecranul negru se aude un sunet distorsionat si se da restart.
Daca cineva ma poate ajuta ii multumesc!

Răspuns Câştigător
| EnvyU a răspuns:

Ti se intampla doar cand intrii in jocuri? Ce piese ai? De cat timp le ai? Cand iti da restart iti arata o eroare ceva?

| eusunt7 a răspuns (pentru EnvyU):

Am processor Intel 2300 2, 80 ghz, placa video nVIDIA 760, ram 8 gb ddr3, placa de baza Dell oT2MRG.

| eusunt7 a răspuns (pentru EnvyU):

Am processor Intel i5 2300 2, 80 Ghz, placa video nVIDIA 760, 8gb ram ddr3 si placa de baza 0Y2MRG de la Dell cand imi da restart uneori imi apare o eroare blue screen error.

5 răspunsuri:
| eusunt7 a răspuns:

Am processor Intel i5 2300, placa video nVIDIA 760 1, 5gb vram, ram 8gb ddr3, placa de baza de la Dell OY2MRG.
Uneori imi apare blue screen error

| EnvyU a răspuns (pentru eusunt7):

Placa video ai cumparat-o separat? este gtx 760? E posibil sa fie problema de la placa video, cand intram si eu in jocuri imi dadea restart si pana la urma a murit placa video.

| eusunt7 a răspuns (pentru EnvyU):

Am luat de la un om care are un fel de magazin si era un Dell care ia adaugat o placa video, ram si o sursa.