| Seigy a întrebat:

Salutare,am un "Samsung Wave 3 S8600",si mi-a cazut pe jos si acum tot ecranul este negru dar se aude cand intru intr-o aplicatie sau i-l deblochez,deci cred ca inca raspunde la comenzi, dar oare ce poate fi?

Răspuns Câştigător
| UNEXPERTINCEPATOR a răspuns:

Mai mult ca sigur ecranul tau s-a desprins din cauza cazaturi ecranul are legat de el o banda care vine legata de placa de baza si probabil acea banda sa deplasat si nu mai primeste informatia cum trebuie, eu iti recomand sa megi la service ca te asigur ca nici un membru TPU nu poate sa iti confirme exat ce poate sa fie in neregula cu telefonul tau cel mai bine mergi la service si vei fi informat ce are si cat costa reparatia succes. Funda te rog nu fi zgarcit happy

2 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

S-ar putea sa ai probleme cu display-ul. A suferit un soc in urma cazaturii si a facut un scurt care i-a intrerupt conexiunea cu restul dispozitivului. La un service se poate confirma daca trebuie sau nu schimbat display-ul. Faptul ca se aude ca functioneaza sau ca se deblocheaza ar trebui sa te bucure, caci inseamna ca nu are si alte probleme. Mergi la un service si vezi ce optiuni ai!