| Banica_Robi_1998 a întrebat:

Salutare as vrea sa ma ajutati sa raspund la cateva intrebari de pe site-ul ro-rp.

Ce reprezintă ninja-jacking-ul?
Să sar pe stradă ca un ninja, lovind diferiți jucători.
Să jefuiesc pe cineva, amenințându-l cu o sabie sau un cuțit.
Să fur mașina cuiva fără RP.
În care dintre următoarele zone NU se poate comite o activitate ilegală?
San News Building, LS Police Department, LS Hospital, Ganton, Idlewood Gas Station.
San News Building, LS Hospital, LS Police Department, CityHall (primăria).
Blueberry Acres, El Corona, LS Hospital, LS Airport, San Andreas Sheriff Department.
Ce înseamnă Ninja Jack? Este permis așa ceva pe server
Atunci când îi furi cuiva mașina forțat, fără roleplay doar apăsând pe F sau Enter. Nu este permis.
Atunci când îi furi cuiva mașina forțat, fără roleplay doar apăsând pe F sau Enter. Este permis.
Atunci când faci roleplay de ninja. Este permis.
Care dintre următoarele exemple de RP este corect?
/me provine din statul Nevada, unde mama sa l-a născut la spitalul central al zonei.
/me deține mai multe mașini printre care Sultan, Voodoo și Jester.
/me caută cu privirea o bâtă de baseball fiind ușor panicat de situația în care se află.
Dacă aveţi un obiect de dimensiuni mari asupra dumneavoastră, sunteţi obligaţi să îl rolaţi, chiar dacă IC nu aveţi unde să îl ţineţi?
Da, orice obiect deţinut OOC este şi IC.
Nu sunt nevoit să îl rolez asupra mea dacă în viaţa reală nu l-aş putea avea asupra mea.
Numai când doresc.
Care este definiția termenului NON-RP Fear?
Acțiunea incorectă care presupune efectuarea unor acțiuni pe care, în viața reală, nu aș avea curaj să le fac.
Acțiunea incorectă care presupune efectuarea unor acțiuni în urma cărora, în viața reală, nu aș avea nimic de câștigat.
Acțiunea incorectă care presupune efectuarea unor acțiuni în urma cărora voi avea de câștigat.
Care este cel mai bun exemplu de NON-RP Fear dintre următoarele?
Atunci când scot o armă, eu fiind înconjurat de alte 3 persoane cu câte o armă.
Atunci când vreau să calc o persoană cu mașina, iar respectivul are o armă în mână și este cu spatele la mine.
Atunci când strig că mă predau, eu fiind înconjurat de 10 polițiști.
Atunci când vrei să lovești pe cineva, care este cea mai roleplay acțiune?
/me lansează o lovitură cu pumnul drept către bărbia lui X.
Folosesc comandă /knockout deoarece de asta există această comandă (și are /me automat).
/me trage mâna în spate și-l lovește pe X în față, spargandu-i nasul.
Ai voie să ai un nume celebru? (văzute în jocuri, filme, showbiz etc)
Nu, numele celebre nu sunt permise pe server.
Da, pot să-mi pun ce nume vreau, chiar și Joacabine_Mirel.
Da, nu este nici o problemă, atât timp cât este un nume RP.
Care dintre următoarele exemple de RP este corect?
/do Geam?
/me se gândește la prietenii lui care se află închiși în SACF.
/do Care este poziția geamului de la portiera șoferului a mașinii X?

1 răspuns:
| Pzychews a răspuns:

Dacă vrei să treci testul uită-te peste ghidurile de pe forum şi peste regulament, baftă. Gândeşte logic.