| BmwM5V10 a întrebat:

Salutare, de ce imi sare pingul in jocuri? (de la 40 la 600+). Merge cam 30 de secunde in 40ms si dupa sare la 200-1000. Pana acum 2 zile mi-a mers bine, am sunat si la cei de unde am internetul si mi-au spus ca nu este de la ei.
https://imgur.com/a/NiRMr6O

2 răspunsuri:
| cyberalex a răspuns:

Este vorba si trafic, una este o mașina pe autostrada alta este o mie de mașini.
Una este ping la 3 km alta este la mii de kilometri.
Încearcă la ore diferite, rezultatele nu vor fi egale pingand aceiași adresa.

| Darky000 a răspuns:

Nu stiu ce sa zic, Depinde si de joc, poate era lag de la joc, Eu cand ma joc inchid toate prostile pisibile, Daca ai skype in calculator iti sugerez sa il dezinstalezi, este o risipa. Net-ul poate merge mai greu cand sunt mai multe persoane conectate pe el, de exemplu esti conectat pe net cu telefon-ul si uneori se dau update la aplicatile pe care le ai.