| anonim_4396 a întrebat:

De 2 luni internetul merge destul de prost, in jocuri pingul este de 120 - 150. Am mers la sediu la UPC si mi s-a spus ca daca nu am "placa de retea de 2 giga, normal ca nu imi merge internetul ca lumea". Vreau sa specific ca nu folosit alta placa de retea decat cea de pe placa de baza: http://www.gigabyte.com.ro/products/product-page.aspx?pi d=4195#sp
Iar internetul a mers foarte bine inainte de luna martie. As vrea sa stiu la ce s-a referit prin acel 2 giga si sa stiu daca e de la UPC sau de la PC, eventual si niste solutii.

2 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Da-i routerului un reset din fabrica si rei-ai setarile. Placa ta de retea integrata nu are treaba este foarte ok nu trebuia sa ai nici un fel de probleme din cauza asta. Se pare ca cei de la sediu s-au referit la o placa de retea de 2gbps. AI probleme cu internetul nu cu pc-ul.

| anonim_4396 explică (pentru Jipa95):

Am incercat asta de cateva ori si niciun rezultat sad