| antonel18 a întrebat:

Salutare, de curand am achizitionat un joc din altex pe cd, pe site scria ca e cu activare pe platforma steam dar avea inclus si cd-ul ( Farming simulator 2019 ), pe steam nu functiona iar cd rom nu aveam, intr-un sfarsit am reusit cu un cd rom de la un amic, problema este ca pentru a juca jocul trebuie sa stau cu cd-ul bagat in cd rom, cum fac sa il pot juca, chiar daca nu bag cd-ul?

4 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Bănuiesc că îl poți instala in PC atâta timp cât e băgat cd-ul. Mai bine luai paysafecard și îl luai direct de pe Steam, părerea mea.

| antonel18 explică (pentru Celcestietot):

A fost cumparat din altex doar pentru simplul fapt ca era pretul mult mai mic fata de steam sau site-uri de jocuri. Insa in descrierea produsului scria clar ca, codul este si pentru steam, insa in ''carcasa'' jocului este doar cd-key-ul pentru a activa jocul.

| Celcestietot a răspuns (pentru antonel18):

Poate nu am înțeles eu, dar ai încercat să introduci codul în Steam, adică cd-key-ul, cd-key-ul fiind practic un cod care trebuie introdus în contul Steam.

| Cosmin12354612 a răspuns:

Intri pe folderul in care este jocul si scoti pe ecran cu tot ce mai aste in folder sper s meraga nu sunt sigur