| wizzydude a întrebat:

De curand mi-am cumparat un Lenovo ideapad 700 care vine cu 2 placi video incorporate:
"Intel® HD Graphics 530" si " GeForce GTX 950M".
Acum cateva zile mi-am cumparat just cause 3 insa imi sacaneaza rau de tot jocul.Am incercat sa setez placa video pentru joc din Nvidia control >panel-manage 3D settings >-program settings insa tot la fel se misca.Laptopul are cerinte peste cele recomandate pentru a putea sa ma joc just cause 3 insa cred ca imi ia prima placa video(Intel) chiar daca eu setez sa o ia pe cea de la Nvidia.Tin sa mentionez ca procesorul e un I7. Ajutor va rog

Răspuns Câştigător
| DavidoffUser a răspuns:

Https://support.lenovo.com/ro/en/solutions/ht078706
http://www.tomsguide.com/answers/id-1988136/laptop-dedicated-gpu.html
Daca nu merge primul, incearca varianta din commentul "best solution "

2 răspunsuri:
| wizzydude explică (pentru DavidoffUser):

Multumesc de raspuns, insa in "services" cele 2 servicii nu apar.Am incercat sa le accesez si din safe mode insa acelasi lucru.