| MDenis a întrebat:

Salutare, de curand mi-am reinstalat windows-ul, dupa ce mi-am instalat toate programele si driverele, mi-am luat Dota2. Totul a fost bine pana cand am dat pe incepe joc. Nu ma plang ca nu imi merge, imi merge destul de bine cu putin lag, ma plang de grafica asta dezastruoasa.
http://prntscr.com/57vdn2
http://prntscr.com/57vdzh
Performantele pc-ului meu:1 gb ram, placa video ATI Radeon x550 de 512mb, procesor Intel Pentium dual core de 3. 4GHz.

Care este cauza si ce ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| edit28 a răspuns:

Scrie "gl_clear 0" in consola

sau daca il ai pe steam du-te in properties la joc si cauta verift game cache

9 răspunsuri:
| edit28 a răspuns:

Driverele trebuie sa fie actualizate. Chiar daca ai instalat tu totul de pe CD-ul calculatorului, degeaba daca ele sunt de acum nu stiu cati ani.

Du-te aici http://support.amd.com/en-us/download vezi care e cel mai nou driver pentru placa ta si instaleaza-l.

| MDenis explică (pentru edit28):

Da dar vezi tu eu am ATI nu AMD

| MunteanuIoan a răspuns:

Ai instalat placa video?

| MDenis explică (pentru MunteanuIoan):

Da. straight face si toate driverele.

| anonim_4396 a răspuns (pentru MunteanuIoan):

Da, am instalat-o si i-am instalat si driverul.

| MDenis explică (pentru MunteanuIoan):

I-am instalat tot ce se putea.

| Cristi_Calancea_1990 a răspuns:

Nai ce face ăsta-i grafica din dota 2 deci ti-as sugera sa te apuci de league of legends

| MDenis explică:

Zice-ti unu o solutie. Dau funda big grin

| MDenis explică:

Am facut si ce ai spus tu Sakanade si e aceeasi poveste.