| Microb a întrebat:

Salutare din nou, deci am incercat toate modurile posibile da face itemele la metin2, nu am reusit poata cineva sa ma ajuta cum sa fac iteme, sa lasa la raspuns bonsurile, ca sa le aplic pe un server de metin2 Mutlumesc.

Microb.

3 răspunsuri:
| EDUTz a răspuns:

Pai depinde cum vrei pvp sau pvm.
Pentru pvp e asa:
1. Ce bonusuri se face razboinic PvP
Full Sabie/Pumnal/Sageti/2Maini/STR/Evantai/Clopot/PV
2. Ce bonusuri se face ninja PvP
Full Sabie/Pumnal/Sageti/2Maini/DEX/Evantai/Clopot/PV
3.Ce bonusuri se face sura PvP
Full Sabie/Pumnal/Sageti/2Maini/INT/Evantai/Clopot/PV
4. Ce bonusuri se face saman PvP
Full Sabie/Pumnal/Sageti/2Maini/INT/Evantai/Clopot/PV
Iar la bns 6/7 poti sa iti faci set war, saman, sura, ninjabig grin

| Microb explică:

Da Multumesc am devenit bun, dar statusul cum il pun? ma joc pe un metin2 PvP si sunt bun sunt war mental
Eu am pus la status ca pe ro ca nu stiam 2 vit 1 str pe urma 2 str 1 dex pe urma doar dex si int pe urma apropo acest svr da lvl deci nu cresc! multumesc.

Microb.

| EcTrIcK a răspuns:

Pai ca sa faci itemele la + nu este nevoie sa te joci cu butoanele si sa ai nevoie de putin noroc. Bonusuri, eu cred ca tu vrei sa spui cum sa bonusezi itemele, nu? Daca e asa iti voi spune cateva :

Pentru arma ai nevoie de minim 10hh si 12 tarie/flex/int ( depinde de caracter )
Pentru armura ai nevoie de minim : 1.5k pv, 15 sabie / 15 doua maini
Pentru coif ai nevoie de minim :
10 Rez la magie si 10 hh
Pentru scut ai nevoie de minim :
Imun la nec, 12 tarie / flex / int depinde de caracter si daca esti putin ambitios si 10hh
Pentru bratara ar merge foarte bine 10hh si 10 rez la magie si nici pv nu strica.
Pentru cercei aparari
Pentru colier pv si aparari
Pentru papuci ( Ti` recomand pe cei de lev 29 +9 daca vrei sa ai 20 rez la sageti sau pvm pe cei de 59 care iti ofera aparare +15.

Sper ca ti-am fost de folos. Toate cele bune. Daca ai nevoie de mai multe informati ectrick@yahoo.com iti sta la dispozitie!