| Katsu a întrebat:

Salutare din nou, tot am probleme la placa audio, deci am descarcat programul ala Everest si acolo la >MultimediaDevice Description scrie asa:
VIA VT8237A/8251 Hight Definition Audio Controller asta e numele placii audio? Ca cd-ul l-am pierdut si acum nu am sunet la pc, daca va rog frumos, imi puteti da vreun link sa descarc driver-ul?

2 răspunsuri:
| florin1979 a răspuns:

Poftim, sper sa iti mearga:) http://drivers.softpedia.com/......160d.shtml

| lvl1000 a răspuns:

Dupa nume ai sunetul integrat pe placa de baza. Intra la cei de la VIA pe site si ar trebui sa iti gasesti driverul acolo